Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРства. Сесія-2012

вкл. 13 липня 2012. Опубліковано в Популяризація гончарства

Куратор та учасники «Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРСТВА» для харизматиків, романтиків, диваків і діячів (зліва направо): Оксана Яценко (Опішне, Полтавщина), Олена Горєлова (Кіровоград), Олеся Анусіна (Київ), Ольга Іващенко (Морозівка, Київщина), Юлія Флору (Харків), Юлія Бонь (Золотоноша, Черкащина), Олеся Криволапова (Харків), Тетяна Бондарчук (Київ) Дмитро Стаховський (Глеваха, Київщина). Опішне, Полтавщина. 01.07.2012. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства

Вдруге гончарська столиця України відчинила двері для бажаючих осягнути гончарне мистецтво. З 12 червня по 1 липня 2012 року на території Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному проходилалітня школа гончарства, покликана дати основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства. Учасниками стали десять енергійних, харизматичних, цікавих, романтичних особистостей. Двадцять днів і ночей  працювали вони під керівництвом геніїв гончарної справи.

Академісти розмістилися біля підніжжя гончарського олімпу, де працювали учасники ІІІ ІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному «2012:12х12». Кожного дня вони проводили майстер-класи, ділилися своїми секретами.

Учні АКАДЕМІЇ набували практичні навички й теоретичні знання. Вперше відбулися керамологічні зустрічі зі співробітниками Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Знайомилися зі структурними підрозділами Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Час промайнув дуже швидко. Прощалися зі сльозами на очах. Не знаю, чи в подальшому хтось із них пов’яже своє життя з гончарством, проте я впевнена, що учасники АКАДЕМІЇ, перебуваючи в музеї гончарства, отримали масу позитивних вражень.

Далі буде...

Яценко Оксана, куратор