Відомий російський учений з українським корінням

вкл. 11 жовтня 2011. Опубліковано в Популяризація гончарства

Юрій Півінський з екскурсоводом НМЗУГ в Опішному Ларисою Гавриш. Опішне. 2011. Фото Тараса Пошивайла.

У вересні Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному відвідав високоповажний гість – доктор технічних наук, професор, почесний доктор Білгородського державного технологічного університету імені Володимира Шухова, дійсний член Академії інженерних наук Російської Федерації, засновник і генеральний директор науково-запроваджувальної фірми «Керамбет» Юрій Юхимович Півінський.

Юрій Юхимович – наш земляк, уродженець Миргородщини, внук гончаря, нащадок славного козацького роду Півнів, які перебували в родинних зв’язках із самим Миколою Гоголем. Ім’я цієї людини належить до когорти найвидатніших сучасних учених у галузі технології вогнетривів і технічної кераміки, він – основоположник створення висококонцентрованих керамічних в’яжучих суспензій та різних матеріалів на їх основі (в тому числі безвипалюваної кераміки та вогнетривких бетонів).

Нині, перебуваючи далеко від рідних країв, Юрій Юхимович не втрачає з ними духовного зв’язку. При нагоді вчений приїжджає до Миргорода, спілкується з викладачами Миргородського державного керамічного технікуму імені Миколи Гоголя, дарує їм спеціальну літературу, консультує. Юрій Юхимович є постійним членом редколегії журналу «Українці та Петербург», який видає Товариство імені Тараса Шевченка «Кобзар».

У Книзі відгуків Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Юрій Півінський залишив такий запис: «Ми познайомились з музеєм в Опішні, про який багато чули. Але те, що ми побачили, перевершило всі наші очікування. Всі роботи керамістів – чудові й цікаві…»{jcomments on}

Лариса Гавриш,
екскурсовод ІІ категорії