Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Зимова казка

вкл. 27 січня 2011. Опубліковано в Популяризація гончарства

    Далеко на Півночі, де постійно панує зима, жила красуня Сніжиця. Вона разом з іншими мешканцями снігового містечка допомагала Діду Морозу готувати дітям гостинці. Вони працювали цілий рік, щоб кожен малюк міг отримати омріяний подарунок під новорічну ялинку. Потім, наприкінці року, збиралися біля великого вогнища й пили тепле какао з глиняних кухликів.
    Так тривало багато років. Одного разу, напередодні новорічних свят, до міста залетів злий чаклун Крив та перебив увесь глиняний посуд. Побачивши купу черепків, Сніжиця дуже засмутилася і занедужала. І не просто захворіла, а, взагалі, залишилася без сил. Без її допомоги Дід Мороз не міг підготувати всі необхідні подарунки, тому почав хвилюватися, що не всі діти отримають їх. Снігові люди не знали, як зарадити лихові і як вилікувати Сніжицю. Вони вирішили звернутися за порадою до мудрого Віховія, і той розповів, що є у світі глиняне місто, де живуть і працюють чарівники, які володіють мистецтвом гончаротворення. Саме там можна створити Чашу-Глек – символ перемоги, краси, мистецтва, який урятує Сніжицю.{jcomments on}

    На пошуки глиняного міста вирушив принц Жан. Чимало шляхів пройшов він, доки дістався до Опішного (саме так називається містечко, де творяться гончарні дива). У чарівників принц навчився ліпити з глини і власноруч виготовив чашу для своєї коханої Сніжиці. Так він урятував вірну помічницю Діда Мороза, а діти отримали бажані подарунки в новорічну ніч.
    Час ішов. У сніговому містечку люди жили в будиночках зі снігу, пили тепле какао з глиняних посудин і робили дітям іграшки, зокрема глиняні!

    Казки захоплюють не лише дітей – дорослі теж чекають на диво! А щоб потрапити в зимову казку, треба приїхати до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, де на Вас чекають справжні дива!
Адресу знає красень-принц Жан та мудрий Віховій. Проте Ви можете її відшукати на інтернет-сайті нашого музею: www.opishne-museum.gov.ua.
До зустрічі! Вдалих Вам свят!

Марина Піщала,
екскурсовод
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному

Замовити екскурсію