Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

І ІНТЕРСимпозіум кераміки пройшов на славу

вкл. 07 липня 2010. Опубліковано в Популяризація гончарства

    Цього року Гончарна столиця України після майже десятирічної перерви знову стала місцем дислокації художників-керамістів. Саме в Опішному з 22 червня по 1 липня проходив І ІНТЕРСимпозіум кераміки «2010: 10х10». Організували його Міністерство культури і туризму України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», Національна академія наук України, Інститут народознавства НАН України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Міністерство освіти і науки України, Львівська Національна академія мистецтв, Національна спілка художників України, Український фонд культури, президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Українське керамічне товариство, ЗАТ «Керамічні маси Донбасу», ТОВ «ТЕRRА – Кераммаш», ЗАТ «Веско» та ПП «Гончарний круг».

Учасниками симпозіуму стали 12 найкращих художників-керамістів з різних куточків України, Литви, Російської Федерації та Республіки Білорусь. Протягом десяти днів вони жили й працювали на привітній опішненській землі, де створили справжні глиняні шедеври. На території Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному було споруджено Містечко майстрів, з якого відкриваються дивовижні краєвиди на селище. Саме тут мали народитися цікаві ідеї і справжні витвори мистецтва. Спостерігати за роботою учасників симпозіуму, спілкуватися з ними мали можливість усі відвідувачі музею-заповідника. Ольга Слободянюк, учителька однієї зі шкіл Полтавщини, зауважила, що «спостерігати за роботою справжніх професіоналів надзвичайно цікаво. Це унікальна можливість для дітей спілкуватися з художниками прямо під час творчої роботи». Скажу від себе, що особисто я мала можливість споглядати за створенням робіт від самого початку до завершення. Розрізнені частини творів не викликали майже ніяких вражень, та завершальна виставка перевершила усі сподівання не лише мої, а й організаторів, кураторів І ІНТЕРСимпозіуму й усіх працівників музею гончарства. Довершені скульптури виблискували на сонці в Містечку майстрів й радували око глядачів своєю неперевершеною красою й оригінальністю.
Учасники симпозіуму з хвилюванням очікували на вердикт журі. Варто зазначити, що до його складу увійшли провідні мистці-керамісти, керамологи, мистецькі критики, мистецтвознавці України й чужоземних країн. Та для декого з майстрів нагороди стали несподіваними.
Володимира Хижинського з Луцька можна вважати старожилом симпозіумів у Опішному. Він брав участь у двох з них. Та найвищу нагороду «Гран-прі» в Опішному він отримав уперше. Його композиція-трансформер «Ріка» відзначається віртуозністю виконання й досконалістю. Точне дотримання технології виготовлення, довершеність форми – це далеко не всі переваги, на яких наголосив куратор-художник І ІНТЕРСимпрозіуму Василь Боднарчук.
Згідно з рішенням журі Першу премію отримав Сергій Радько (Межиріч) за декоративну композицію «Череда коло ставу (відображення 1)», Другу премію – Надія Мініахметова (Санкт-Петербург, Російська Фендерація) за декоративну композицію «Вони ростуть», а Третю – Марко Галенко (Київ) за декоративну скульптуру «Послання». Журі також визначило заохочувальні премії: «За краще іменне панно» – Надія Мініахметова «Люблю порядок»; «За оригінальність форми» – Ігор Береза «Захисний шолом ХХІ століття»; «За вишуканість твору» – Тетяна Пунанс «Мрії»; «За самобутність творчого вирішення» – Ганна-Оксана Липа «Emanatio Пра Матриці» та Олександр Рось «Весняна мелодія гір»; «За декоративність» – Юрґіта Ясінскайте «Фонтан».
 І ІНТЕРСимпозіум кераміки в Опішному «2010: 10х10» завершився, художники святкують перемогу і вже очікують наступної зустрічі, наповнюючись новими ідеями та цікавими думками, які обов’язково втілять у своїй творчій праці.{jcomments on}

Cвітлана Пругло,
співробітник інформаційної служби
 Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

Замовити екскурсію