В Опішному відшумів День гончаря

вкл. 07 липня 2010. Опубліковано в Популяризація гончарства

Цілий рік українці чекали на національне свято – День гончаря. Завдяки Міністерству культури і туризму України, Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, Державній спеціалізованій художній школі-інтернату «Колегіуму мистецтв у Опішному», Національній академії наук України, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України 3 липня у рамках ІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2010» відбулося святкове дійство. Сотні людей прийшли до Центру розвитку духовної культури, щоб пошанувати гончарську професію, зокрема майстрів-гончарів, художників-керамістів, малювальниць.
Під час офіційної церемонії відкриття Дня гончаря до присутніх з привітальним словом звернулися: селищний голова Олег Кужим; голова Зіньківської районної ради Олександр Путря; депутат обласної ради, голова районної організації партії «Регіонів» Андрій Козерод; голова Зіньківської районної адміністрації Андрій Чуясов; керівник Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Ліна Ковтун; доктор історичних наук, директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України Олесь Пошивайло; генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Людмила Дяченко; почесний гість Опішного, скульптор і художник-кераміст зі США Василь Лінде-Кричевський; стипендіат Програми академічних обмінів імені Фулбрайта зі США Лінда Норріс та інші.
Святкування Національного дня гончаря пройшло на високому рівні.

З ранку до пізнього вечора на майданчику біля Центру розвитку духовної культури проходив ІІ Міжнародний мистецький фестиваль-ярмарок «Гончарний сесвіт в Україні-2010». Художники-керамісти, гончарі, різьбярі, майстри вишивки і ткацтва, лозоплетіння з різних регіонів України пропонували присутнім високомистецькі речі? виготовлені власноруч. Також відбувалися конкурси гончарів і малювальниць на «найбільший горщик», «найвищу вазу» тощо, мистецькі майстер-класи, «Гончарський аукціон», дитячі й молодіжні розваги, мандрівки гончарною столицею на кінному возі. Упродовж дня звучали виступи фольклорних колективів України, а приватні підприємці селища пропонували смачні страви національної української кухні. Насамкінець пройшла святкова ЕТНОдискотека.{jcomments on}

Cвітлана Пругло,
співробітник інформаційної служби
 Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному