ГОНЧАРНІ ТРАДИЦІЇ РОДУ ЖИВУТЬ У ДІТЯХ ТА ВНУКАХ

вкл. 27 січня 2012. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

Чимало знанихмайстрів творили велич опішненської кераміки. І нині вона знана у світі. Свою лепту в її розвиток вніс і талановитий мистець Юрко Пошивайло (1968 р.н.). Мистецькі вподобання його досить широкі: гончар, художник, фотохудожник. Найбільше проявив себе у видавничій діяльності. Нині – головний художник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Потяг до глини жив у серці Юрка завжди. Спостерігаючи за роботою дідуся Гаврила та батька Миколи, не залишився байдужим до цього магічного матеріалу. Ліпити почав ще в дитинстві. В експозиції Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів зберігаються його скульптури «Баранчик», «Чоловік», композиція «Бій півників», декоративна посудина «Тиква».

Нині захоплюється виготовленням «монетки» – мініатюрного простого і мальованого посуду.

«Монетка» мені завжди подобалася, бо в ній втілилися заповіти мого дідуся-гончаря. Хай живе канон!  Слава гончарству!», – так заявив Юрко Пошивайло, учасник Першої та Другої національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!».

За традицією опішненських гончарів, створені Юрком Пошивайлом твори допомагає малювати його дружина Світлана. Тож можна впевнено сказати – гончарний дует Гаврила та Явдохи Пошивайлів відроджується в онуках.{jcomments on}

Завідувач Меморіального музею-садиби

гончарської родини Пошивайлів