Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

110 років від дня народження Явдохи Пошивайло - провідної української народної малювальниці ХХ століття

вкл. П'ятниця, 06 березня 2020, 09:14. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

Фільм "Незабутні" Фотогалерея

6 березня 2020 року виповнюється 110 років від дня народження Явдохи Пошивайло - провідної української народної малювальниці ХХ століття, фундаторки першого в Україні приватного музею гончарства.

«Я хочу сказати про наше прекрасне Опішне. В нас у Опішньому золоті майстри, гончарі, кравці, в нас на весь світ усі люди. Наше Опішне славилося завжди садками, людьми робочими, талантами…» Ці слова належать опішненській гончарці-малювальниці Явдосі Пошивайло.

Народилася майстриня в Опішному Зіньківського повіту Полтавської губернії в багатодітній селянській родині Данила та Ганни Бородавок. Доля з раннього віку приготувала їй тяжкі випробування. У шість років залишилася сиротою. Згодом пригадувала: « Я осталась сиротою. Батьків я не знаю: люди забрали і в людей я росла, і вчилась малювати. Тоді я вивчилась і пішла по кустарях…». З 10 років вчилася малювати в майстерні відомого опішненського скульптора Федота Пругла, у майстернях Сергія Горілея, Омеляна Ковпака та інших заможних гончарів. Її вчителями були талановиті малювальниці Марія Пругло, Марія Кришталь, Варвара Матвієнко (Каленич), Марія Городнича. Про своїх наставників вона завжди згадувала з теплотою. В 19-річному віці вийшла заміж за потомственного гончаря Гаврила Пошивайла (1909–1991) – представника однієї з найдавніших гончарських династій України, відомої з середини XVIII століття. Це був один із найбільш відомих творчих тандемів української народної кераміки другої половини ХХ століття.

ГЕНЕТИЧНА ЛІНІЯ РОДУ

вкл. Вівторок, 09 липня 2019, 09:21. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

Коли любов до мистецтва тече в жилах, а душа так і лине до прекрасного, коли серце то швидко б’ється, як у зляканого птаха, то сповільнює свій ритм, тоді підсвідомість вигукує в голові одне слово – Опішне. І от, ніби вищі сили тягнуть за руку, ти прямуєш до цього залюбленого краю, до культурного осередку – Національного музею-заповідника українського гончарства, щоб ближче познайомитися з життєвим і творчим шляхом майстрів і наповнитися енергією ГОНЧАРОТВОРЕННЯ.

109-ТА РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЯВДОХИ ПОШИВАЙЛО

вкл. Вівторок, 05 березня 2019, 19:40. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

6 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ МИНАЄ 109-та РІЧНИЦЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЯВДОХИ ПОШИВАЙЛО – УКРАЇНСЬКОЇ ГОНЧАРКИ-МАЛЮВАЛЬНИЦІ, ФУНДАТОРКИ ПЕРШОГО ПРИВАТНОГО МУЗЕЮ ГОНЧАРСТВА В УКРАЇНІ

«Учасники наукового симпозіуму в Опішному висловлюють глибоку шану великим гончарям Роду Пошивайлів!»

вкл. Середа, 04 грудня 2013, 13:39. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

     

«Учасники наукового симпозіуму в Опішному висловлюють глибоку шану великим гончарям Роду Пошивайлів!»

23.10.13


Віталій Отрощенко,
доктор історичних наук, професор

(Київ, України)

В ОПІШНЕ – ЗА ВРАЖЕННЯМИ

вкл. Вівторок, 03 грудня 2013, 11:48. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

 

 

    17-18 жовтня 2013 року учасники ІІ Міжнародного конгресу Етнодизайну, який відбувався на базі Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка, відвідали  Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.

Дженніфер Кан у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів

вкл. Понеділок, 02 грудня 2013, 13:17. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

   

    Мистецтвознавець, музеолог, стипендіат програми академічних обмінів імені Фулбрайта Дженніфер Кан (Техас, США), перебуваючи в Україні, відвідала Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

   «Мрію разом з подругою написати книгу про Меморіальні музеї… ідеї, труднощі, можливості… – поділилася з нами Дженніфер. – Наші музеї відрізняються від ваших тим, що в них мало оригінальних речей, а у вас повністю збережено побут майстрів, це дуже захоплює. Тому обов’язково повернусь, щоб писати книгу…».

«Глина заспокоює, і ти думаєш, що ти здатний творити…»

вкл. Четвер, 19 вересня 2013, 08:20. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

   «Глина заспокоює, і ти думаєш, що ти здатний творити…», – зазначили студенти Харківської державної академії культури, відвідавши Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів.

   «Цього року ми приїхали на практику в Опішню Полтавської області, як і наші попередні, можна сказати, колеги. Сьогодні ми відвідали Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів. У музеї вразило все: від будинку до експонатів, відчувається дух давнини. Вироби і мальовка неперевершені, не можна відвести очей. Найбільше нас вразили барині. Нам провели чудову екскурсію, розповіли про родину Пошивайлів, про створення цього музею, а ще нам провели чудовий майстер-клас з ліплення рибок-свистунців. Коли ти ліпиш, це дуже заспокоює, навіть гарні думки, і ти думаєш, що здатний творити. Дуже сподобалось, все цікаво, все неперевершено!».

ІV ІНТЕРСИМПОЗІУМ КЕРАМІКИ В ОПІШНОМУ «2013: 13Х13»

вкл. Четвер, 19 вересня 2013, 08:10. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

 

 

   ІV ІНТЕРСимпозіум кераміки в Опішному «2013: 13х13» (11–28.06.2013) зібрав талановитих художників-керамістів з України, Таїланду, Хорватії, Сербії, Російської Федерації, Республіки Грузії та Республіки Білорусь.

   Під небом гончарної столиці вони втілювали свої ідеї в глину. Напружений щільний графік роботи мистців не завадив їм відвідати Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів. У «Книзі відгуків» художник-кераміст Ольга Семашко (Мінськ, Республіка Білорусь) записала: 

Де можна навчитися працювати з глиною?

вкл. Середа, 11 вересня 2013, 10:38. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

   

   Уже втретє в Опішному працювала Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів. Цього разу шість учасниць освоювали гончарний круг, ліплення, мальовку та, взагалі, всі секрети гончарного ремесла. У Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів під час майстер-класу, який для них провела опішненська гончарка Олена Мороховець, вони вперше спробували оздоблювати посуд ліпленим декором.

Ми прийшли на майстер-клас!

вкл. Середа, 11 вересня 2013, 10:17. Опубліковано в Садиба родини Пошивайлів

   

 

 

  Старійшина опішненського гончарства Микола Гаврилович Пошивайло в Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів показав майстер-клас із ліплення глиняної дитячої іграшки-рибки для майбутніх першокласників.

Замовити екскурсію