Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

. Опубліковано в Здвиг 2015

МАНІФЕСТ 

НАЦІОНАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ 

ХУДОЖНЬОЇ КЕРАМІКИ

«ПАРАdocх. 1.0-NMC-UA:2015»


Виставка – це спроба погляду назад, тобто до історичних традицій осмислення парності в кераміці, й намагання представити «багатоголосся», полікультурність, полісемантику явища в творчості сучасних мистців кераміки України.

Виставка як пошук парадоксального, що робить світ багатоманітним, багатоголосим, різнобарвним; як відкриття парадоксів у звичному, звичайному; пошук значень, означень, нарешті, точки όпору сірості, ницості, продажності…

Виставка як мистецьке дослідження, художнє осмислення значення в повсякденному й ритуальному житті ЛЮДИНИ, у художньому ПРОЦЕСІ таких понять як «ПАРА», «ДВОЄ», «ДВІЙНЯТА», «ПОДВІЙНІСТЬ», «ДВОЇСТІСТЬ», «ДВОСУБ’ЄКТНІСТЬ», «БІНАРНІСТЬ», «ОПОЗИЦІЯ», «ПРОТИЛЕЖНОСТІ», «РОЗДВОЄНІСТЬ», «ДВОМОВНІСТЬ», «ДІОФІЗИТСТВО», «БІСЕКСУАЛЬНІСТЬ» тощо);

Пошуки відповіді на запитання про мистецтво уживання, виживання, співіснування й конфронтації ДВОХ ІНДИВІДУАЛЬТЬНОСТЕЙ, ПРЕДМЕТІВ, ЯВИЩ, ПОДІЙ

Виставка як бажання побачити в банальному, буденному – незвичайне, приховане, непізнане, хоча й усталене, закономірне, незмінне впродовж тисячоліть, на чому тримається світ. 

Це спосіб пізнання себе й безмежності довкілля, неосяжності людських мисленнєвих можливостей, усвідомлення отриманого від ТВОРЦЯ дару моделювати ситуації, явища, простори, об’єми, світло й тіні…

Це акт пізнання таїни творчості й пластичних, виражальних, образних можливостей ГЛИНИ та творчої уяви ЛЮДИНИ. Фактично ж, ідеться про важко пізнавану субстанцію, по-різному інтерпретовану, що дозволяє авторам як виявляти, так і приховувати свої справжні наміри, думки, почування, емоції…

Виставка як черговий шанс заявити про свою унікальність через новітні ТВОРИ. Скористайтеся ним!

Виставка як мистецька провокація, що заохочує позбутися звичного, баченого, чутого, заяложеного, спонукає показати себе – НЕзвичного, НЕбаченого, НЕпочутого, НЕ пригніченого суспільними правилами й догмами, НЕ перенасиченого брехливими мантрами політиків, НЕ спустошеного директивною імпотенцією керманичів…

Виставка як спротив і виклик довколишній сірості, блуканню манівцями цивілізаційних ареалів, повсякчасному упослідженню особистості, рабській ментальності й будь-яким стереотипам.

Виставка як майдан свободи творчості, як віче унікумів, об’єднаних любов’ю до ГЛИНИ та ПРАГНЕННЯМ ІТИ БОГОТВОРЧИМ ШЛЯХОМ.

Виставка як шлях здобуття творчої свободи, без обмежень і домінант, як вільний політ у безмежність Галактики.

Виставка як арена відкриття нових імен, подіум для презентації новітніх мистецьких шедеврів, олімп творчої розкутості українських мистців кераміки.

Кераміка як текст різних смислів, пошук семіотичних кодів, знаків, поле інтерпретаційної СВОБОДИ.

Кожний твір виставки  як індивідуальне відкриття автором сутності ПАРИ, БІНАРНОСТІ в житті й передовсім у мистецтві кераміки. Пари, яка за сутттю є боротьбою протилежностей, поєднанням не поєднуваного, взаємозаперечуючого й водночас не існуючого порізно. Одне явище породжує інше, без якого і його не існує. Тільки в протиставленні воно себе виявляє.

Твір як виверження Везувію, що ховає під своєю вогняною лавою людські слабкості, набуті вади, гріховність і возвеличує ПРИРОДУ.

Виставка як боротьба за індивідуальну неповторність.

Виставка як маніфестація українських мистців кераміки проти культу безкультур’я, духу бездуховності.

Виставка не як вправа з уміння заповнити певний обмежений експозиційний простір, а як унікальна можливість творчої інспірації, що вигранює неповторну індивідуальність, «інакшість» автора, витворює мистецьке явище й засвідчує на мистецькому небосхилі нову яскраву зірку чи й ціле сузір’я ТАЛАНТІВ.

ПРОФЕСОР 

ОЛЕСЬ ПОШИВАЙЛО

. Опубліковано в Здвиг 2015

ЗАСНОВАНО 2012 року на творчо-виробничій базі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Має два головні завдання: 1) підтримка художників-керамістів України через створення умов для виготовлення авторських творів і влаштування персональної виставки; 2) формування персональних колекцій мистців України в збірці музею-заповідника.

УМОВИ РОБОТИ В КЕРАМОрезиденції:

  • взяти участь може будь-який художник-кераміст, який погоджується із запропонованими умовами, чия заявка (авторський арт-проект) на перебування в резиденції схвалена і з яким укладено відповідний цивільно-правовий договір;
  • тривалість, умови й особливості роботи кераморезидента узгоджуються до укладання договору;
  • 50 відсотків виготовлених у КЕРАМОрезиденції творів автор передає безкоштовно на постійне зберігання до музею- заповідника (на вибір музейних кураторів); решту 50% творів – використовує на власний розсуд;
  • за бажанням, кераморезидент може виготовити для музею-заповідника за певну оплату твір монументального характеру для постійного експонування в музеї-заповіднику просто неба; при цьому взаємні зобов’язання обумовлюються в окремому цивільно-правовому договорі на створення художнього твору.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ МИСТЦІВ:

  • кераморезиденти працюють з інструментами й обладнанням музею-заповідника: гончарні круги (традиційні ножні, електричні Shimpo), турнетки, компресор, електричні (Naber, 1300° C) й дров’яні печі (індивідуальний проект, 1150° C) для випалювання кераміки тощо;
  • працюють у давній садибі гончаря або в палатці в ландшафтно-експозиційній зоні музею-заповідника.

МИСТЦІ ВЛАСНИМ КОШТОМ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ:

  • проїзд до місця творчої роботи;
  • харчування;
  • специфічні індивідуальні потреби.

МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК ВЛАСНИМ КОШТОМ ЗАБЕЗПЕЧУЄ:

  • творчий процес кераморезидента необхідними матеріалами (глина, шамотна маса, шамот, гіпс, ангоби, поливи, окисли металів, пігменти, тканина, поліетиленова плівка, тканина, дрова для випалювання тощо);
  • допомогою обслуговуючого персоналу під час випалювання творів;
  • послугами реставраторів (за потреби);
  • влаштування за підсумками перебування в КЕРАМОрезиденції у своїй виставковій залі підсумкової виставки творів;
  • ознайомлення з музейними експонатами на всіх об’єктах музею-заповідника, а також із матеріалами Національного архіву українського гончарства (рукописи, фото-, відео- та аудіокерамологічні матеріали;
  • розміщення інформації про перебіг творчого процесу, створені роботи та персональну виставку на 6 власних веб-сайтах;
  • створення презентаційного відеофільму про перебування мистця в КЕРАМОрезиденції;
  • придбання окремих творів кераморезидента для музейної колекції (за рекомендацією науково-методичної керамолого- музеологічної ради);
  • проживання кераморезидента в спальній кімнаті при музеї-заповіднику;
  • безперешкодне відвідування всіх експозиційних об’єктів музею-заповідника;
  • користування Гончарською книгозбірнею України;
  • користування в приміщенні та на дворищі по вул.Партизанській, 102 бездротовою системою доступу до мережі Інтернет (WI-FI).

ІНФОРМАЦІЯ

       Бажаючі взяти участь у КЕРАМОрезиденції вичерпну інформацію можуть отримати в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному:

  • телефоном: +38 (05353) 42416;
  • факсом: +38 (05353) 42416;
  • електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
  • на сайті в Інтернеті: www.opishne-museum.gov.ua{jcomments on}

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

. Опубліковано в Здвиг 2015

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. VII Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні – 2015» («PotteryUniverseUkraine–2015») (далі в тексті – Ярмарок) – міжнародна мистецько- виставкова й торговельна акція в галузі сучасної художньої кераміки.

1.2. Ярмарок проводиться в рамках VII Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2015». Учасники Ярмарку також візьмуть участь у заходах:

1.3. Організатори Ярмарку: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Українське керамічне товариство, Національна спілка художників України, Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

1.4. Метою Ярмарку є популяризація глиняних виробів серед широких верств населення, творче змагання й спілкування мистців із різних регіонів України.

1.5. Основні ЗАВДАННЯ Ярмарку:

  • розвиток і популяризація мистецтва кераміки через виставку-продаж глиняних виробів;
  • формування національного ринку художньої кераміки, осмислення концептуальних проблем його розвитку;
  • формування естетичних смаків населення;
  • сприяння різноманітному використанню художньої кераміки в побуті сучасників.

1.6. Місце проведення Ярмарку:

Гончарна столиця України – містечко Опішне (Полтавщина),

Центр розвитку духовної культури

Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

[вул.Заливчого, 3, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

тел. +38 (05353) 42416, 42415, 42381; факс +38 (05353) 42416;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

Куратор Ярмарку Світлана Пошивайло: 066-7320152.

1.7. Час проведення Ярмарку: 26–28.06.2015.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в Ярмарку запрошуються: гончарі, художники-керамісти, приватні підприємці в галузі художньої кераміки, керамологи, мистецтвознавці, етнологи, краєзнавці, музеологи, культурологи, колекціонери, творчі спілки, підприємства художніх промислів, студенти вищих навчальних закладів, учні старших класів середніх шкіл. Ярмарок є відкритим для всіх мистців, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти, громадянства, країни мешкання тощо.

2.2. Мистці можуть брати участь у Ярмарку індивідуально або через різноманітні організації, асоціації, спілки, товариства, галереї. Усім бажаючим узяти участь у Ярмарку необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку, за поданою формою, до 25 травня 2015 року. Одночасно слід надіслати фотографії пропонованих до продажу мистецьких творів. Дирекція розгляне подані матеріали й визначить право на участь у Ярмарку. Учасники VI Міжнародного мистецького ярмарку «Гончарний Всесвіт в Україні-2014» звільняються від подання додаткових матеріалів (окрім заявки). До участі в Ярмарку, окрім глиняних виробів, допускаються твори інших видів народного мистецтва (ткацтво, вишивання, різьблення, соломоплетіння, декоративне малювання тощо). До участі в Ярмарку не допускаються твори, що спотворюють етнічний образ України й українців, представників національних меншин в Україні. Офіційне запрошення до участі в Ярмарку Дирекція розсилає не пізніше 01 червня 2015 року. Без офіційного запрошення твори до продажу не допускаються.

2.3. Під час Ярмарку учасники влаштовують персональні виставки-продажі власних творів, беруть участь у конкурсах професійної майстерності.

2.4. Мистці можуть продавати необмежену кількість художніх виробів у відповідності з чинним в Україні законодавством. Витрати, пов’язані з транспортуванням виробів, оплачують самі учасники.

2.5. Учасникам Ярмарку безкоштовно надається місце для виставки-продажу глиняних та інших виробів.

2.6. Мистці, які прибули на Ярмарок для торгівлі художніми виробами без попередньої заявки, допускаються до участі в заході за наявності музейного квитка за кожний день ярмаркової торгівлі.

2.7. Ярмарок усіма доступними засобами популяризується в національних засобах масової інформації.

2.8. Учасники Ярмарку також ознайомляться з виставками:

  • ДРУГОГО МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ «Гончарні ВІЗІЇ країни»;
  • П’ЯТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОВАЛЬСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ «ВакулаФЕСТ–XXI»;
  • Національної виставки художньої кераміки «ПАРАDOCX. 1.0–NMC–UA: 2015»;
  • виставками в Будинку Кричевського-Лебіщака та Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

ІІІ. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним учасником Ярмарку договір, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 26-28 червня 2015 року

3.2. Дирекція забезпечує учасників:

  • робочими місцями в тимчасових наметах для торгівлі (за попереднім узгодженням);
  • меблями (столами, стільцями; за попереднім узгодженням);
  • безкоштовне ознайомлення з експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею- садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Центру розвитку духовної культури, Музею мистецької родини Кричевських.

3.3. Харчування.

Учасники за власні кошти харчуються самостійно або в закладах громадського харчування Опішного:

Кафе «999» [вул.Панаса Мирного, 47; тел. (066) 6575145]

Кафе «Чумацький шлях» [вул.Панаса Мирного, 80а; тел. 42036]

Кафе «Куманець» [вул.Леніна, 5а; тел. 42790]

3.4. Проживання.

Дирекція на платній основі забезпечує житлом учасників. Вони можуть і самостійно знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі Опішного.

3.5. Медичне обслуговування.

Лікарня [вул.Нова; тел.42303, 1-03 – швидка допомога (цілодобово)]

3.6. Проїзд.

Проїзд до Опішного й назад учасники Ярмарку оплачують за власні кошти.

3.7. Після завершення Ярмарку учасники отримують сертифікати про участь.

3.8. Учасники Ярмарку зобов’язуються:

  • дотримуватися норм моралі й правил цивілізованого поводження на території музею-заповідника, визначених Дирекцією;
  • бережливо ставитися до музейних експонатів та наданих в тимчасове користування меблів.

 

Зразок заявки на участь у VII Міжнародному мистецькому ярмарку «Гончарний Всесвіт в Україні-2015»

 

{jcomments on}

 
 
 
 
 
 
 
 

 

. Опубліковано в Здвиг 2015

1. Загальні положення

1.1. V Національний ковальський фестиваль «ВакулаФест–XXI» (далі в тексті – Фестиваль) – загальнонаціональне свято ковальського мистецтва, данина історії й своєрідний акт відродження тисячолітньої традиції єднання ковалів і гончарів.

1.2. Фестиваль проводиться в рамках VІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2015».

1.3. Метою Фестивалю є відродження тисячолітньої традиції співпраці ковалів і гончарів, створення високомистецьких художніх творів на тему гончарства, популяризація ковальства серед населення країни, зростання попиту на ковальські вироби та більш широке їх застосування в архітектурі, ландшафті, повсякденному побуті.

1.4. Основними завданнями Фестивалю є:

  • популяризація ковальства і мистців-ковалів через демонстрування ковальської роботи;
  • експонування ковальських творів на фестивальних виставках і в постійній експозиції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному;
  • залучення до заняття ковальством молодих майстрів;
  • створення ковальських творів, які славлять споріднене ремесло – гончарство;
  • осмислення гончарної культури виражальними засобами ковальства;
  • синтез двох традиційних для України різновидів декоративно-ужиткового мистецтва;
  • взаємозбагачення образної й декоративної мови гончарства й ковальства;
  • створення художніх творів, у яких поєднуються технології, декоративні елементи, конструктивні частини, створені представниками двох ремесел;
  • творче спілкування ковалів, гончарів і художників-керамістів;
  • проведення ковальських майстер-класів для всіх відвідувачів заходів

1.5. Співорганізатори Фестивалю: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут народознавства НАН України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна спілка художників України, Львівська обласна громадська організація «Товариство Залізного Лева», Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури, Українське керамічне товариство.

1.6. Місце проведення Фестивалю:

Мистецька галерея Центру розвитку духовної

культури Національного музею-заповідника українського гончарства

в Опішному (вул.Заливчого, 3, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

тел.+38 (05353) 42381, 42415, 42416, 42417).

1.7. Час проведення Фестивалю: 22–27 червня 2015 року.

1.8. У рамках Фестивалю проводяться виставки-конкурси у двох категоріях:

  • домашніх кованих творів (привезених ковалями – учасниками Фестивалю) – панно;
  • демонстраційних робіт (створених безпосередньо на Фестивалі, на очах у численних глядачів) – декоративна скульптура.

2. Умови участі

2.1. До участі у Фестивалі запрошуються громадяни України та інших країн.

2.2. Фестиваль є відкритим для всіх бажаючих, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти тощо.

2.3. Ковалі можуть брати участь у Фестивалі індивідуально або через організації, асоціації, спілки, товариства тощо.

2.4. Учасники виготовляють твори в таких номінаціях:

  • у категорії домашніх ковальських робіт (панно) на тему: «Символи оновленої України»:
  • у категорії демонстраційних робіт (декоративна скульптура) на тему: «Гармонія буття».

2.5. Бажаючі взяти участь у Фестивалі подають Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою та власне фото для виготовлення посвідчення Учасника до 29 травня 2015 року. Заявки приймаються в електронному й паперовому вигляді.

2.6. Учасники можуть привозити з собою заготовки власних творів, створення яких буде завершено в Опішному під час Фестивалю.

2.7. Ковалі можуть влаштовувати виставки-продажі власних ковальських творів, привезених на Фестиваль.

2.8. Учасник Фестивалю має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь у Фестивалі неможлива!

2.9. Дирекція укладає з кожним Учасником Фестивалю контракт, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 22–27 червня 2015 року.

3. Вимоги до творів

3.1. У категорії домашніх ковальських робіт учасник Фестивалю може подати на виставку не більше 3 творів розміром не менше 50х50 см.

3.2 Висота творів, виготовлених у категорії демонстраційних робіт, повинна бути не меншою 100 см.

3.3. Твори мають розкривати теми номінацій Фестивалю.

3.4. До участі у Фестивалі допускаються твори, виконані групою авторів, за умови обов‘язкового зазначення ролі кожного зі співавторів.

3.5. До кожного твору в категорії домашніх ковальських робіт необхідно подати паспорт з такою інформацією: прізвище, ім’я автора, назва твору, техніка виготовлення, розміри, час виготовлення (зразок паспорта на конкурсний твір подано в додатку).

Увага! Без паспортів творів та анкети автора (авторів)

твори до експонування на виставці Фестивалю не приймаються!

3.6. Мистці можуть застрахувати свої твори на випадок пошкодження їх під час транспортування (пересилання поштою), експонування в Опішному чи від будь-яких інших ризиків, включаючи втрату інформації, запозичення авторських художніх чи технологічних прийомів, або збитків від третіх сторін. Страховий поліс повинен мати окреме застереження про відмову від права претендувати на компенсацію від Дирекції.

3.6. Дирекція відповідає за збереження поданих на Фестиваль творів. Дирекція ні за яких обставин не несе відповідальності за збитки, завдані учасникам не з її вини. Дирекція також не несе відповідальності перед учасниками за обставини, що можуть виникнути внаслідок дій третіх сторін, за недотримання учасниками кодексу професійної відповідальності й порушення авторського права. Власники поданих на Фестиваль творів несуть повну відповідальність за їх автентичність і відсутність будь-яких фальсифікацій.

4. Визначення переможців

4.1. Твори оцінює Журі Фестивалю «ВакулаФест–XXI». До його складу входять: ковалі, дослідники ковальської майстерності, керівники ковальських організацій, керамологи, художники, керамісти, мистецтвознавці.

 

• Міністерства культури України

• Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

• Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України

• Львівської обласної громадської організації «Товариство Залізного Лева»

• Національної спілки художників України

• Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»

• Українського фонду культури

• Українського керамічного товариства

 

Увага:

Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців!

Виплата її після завершення церемонії неможлива, що пов’язано з окремою умовою партнерів Фестивалю!

 

5. Заключні положення

5.1. Дирекція безкоштовно забезпечує Учасників:

  • робочим майданчиком, дощовими навісами, обмежувачами- перегородками для гарантування техніки безпеки глядачам;
  • необхідними для виконання творчої роботи матеріалами, згідно з заздалегідь поданими заявками;
  • безкоштовним проживанням, харчуванням і культурною програмою, ознайомленням із музейними експозиціями;
  • влаштування виставок творів учасників;
  • експонування творів у музейних експозиціях;
  • популяризацію творчості ковалів у засобах масової інформації, зокрема в періодичних виданнях, теле- та радіопередачах, на веб-сайтах, у виданнях Організаторів.

5.2. Ковалі, які беруть участь у демонстраційних роботах, зобов’язані:

  • залишок невикористаних матеріалів, наданих їм для роботи, повернути Дирекції;
  • демонстраційні твори передати безкоштовно на постійне експонування Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному;
  • дотримуватися правил безпеки під час демонстраційної роботи щодо себе та глядачів.

5.3. Вартісь матеріалів, затрачених для виготовлення домашніх заготовок у категорії демонстраційних робіт відшкодовує Дирекція.

5.4. Твори в категорії домашніх кованих робіт, відзначені на Фестивалі Гран-прі, Першими, Другими і Третіми преміями, передаються авторами безкоштовно на постійне експонування в Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Отримання авторами грошової винагороди за конкурсний твір розглядається як згода з умовами п.5.4.

5.5. Твори, які брали участь у Фестивалі, за винятком робіт, зазначених у п.5.4, повертаються авторам після 27 червня 2015 року.

6. Інформація

6.1. Бажаючі взяти участь у V Національному ковальському фестивалі «ВакулаФест–XXI» вичерпну інформацію отримають у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному:

  • на веб-сайті: www.opishne-museum.gov.ua
  • електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • телефоном: +38 (05353) 42415, 42416, 42417
  • факсом: +38 (05353) 42416.

Куратор-менеджер Ірина Іващенко: (050) 8547285

Куратор-коваль Максим Солодков: (066) 6072769

 

 

Візьміть із собою друзів!

Прийдіть у вишиванках!

 
 
 
 
 
 
 
 

 

. Опубліковано в Здвиг 2015

Міністерство культури України • Національний музей-заповідник українського гончарства
в Опішному • Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтв у
Опішному» імені Василя Кричевського • Національна академія наук України • Інститут
народознавства НАН України • Інститут керамології – відділення Інституту народознавства
НАН України • Український фонд культури • Національна спілка фотохудожників України
• Національна спілка художників України • Спілка майстрів ковальського мистецтва
України • Львівська обласна громадська організація «Товариство Залізного Лева» •
Українське керамічне товариство • Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» •
Полтавська обласна рада • Полтавська обласна державна адміністрація • Зіньківська
районна рада • Зіньківська районна державна адміністрація • Опішнянська селищна рада
науково-мистецькій акції національного масштабу,
спрямованій на пізнання традицій і досягнень
гончарної культури, розвиток сучасного гончарства,
популяризацію мистецтва кераміки в Україні
Час проведення:
 
22–28 червня 2015 року
 
Місце проведення:
 
Гончарна СТОЛИЦЯ УКРАЇНИ – селище ОПІШНЕ
Зіньківського району Полтавської області
 
                      ОСНОВНІ ЗАХОДИ:                       
 
  • Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів

(08–28.06.2015)

  • ЛОЗА@КЕРАМІКА («Wearing@ceramic2015»)

(17–27.06.2015)

  • КерамоТОЛОКА в Опішному («CeramicParty in Opishne»)

(01.06–30.07.2015)

  • КЕРАМОрезиденція в Опішному: IV-й СЕЗОН

(01.05 – 30.11.2015)

  • П’ЯТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОВАЛЬСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВакулаФЕСТ–XXI»

(22–27.06.2015)

  • ДРУГИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФОТОКОНКУРС «Гончарні ВІЗІЇ країни»

(05.01 – 26.06.2015)

  • ЧЕТВЕРТИЙ Національний КерамоГРАФІТІфест («CeramicGraffitiFest»)

(24-25.06.2015)

  • Національна виставка художньої кераміки «ПАРАdocx. 1.0–NMC–UA: 2015»

(26.06–30.10.2015)

  • СЬОМИЙ МІЖНАРОДНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЯРМАРОК «Гончарний Всесвіт в Україні-2015» («PotteryUniverseUkraine-2015»)

(26–28.06.2015)

  • ІХ МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ГОНЧАРСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ОПІШНЕ-2015»

(10–20.06.2015)

  • П’ЯТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ГОНЧАРСЬКОГО БОДІПЕЙНТІНГУ «BodyCeramicFestUkraine»

(27.06.2015)

  • ЧЕТВЕРТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ГОНЧАРСТВА

(27.06.2015)

 МИСТЕЦЬКІ ПРОЕКТИ ХУДОЖНИКІВ-КЕРАМІСТІВ:
 

Зінаїди Близнюк (Полтава) – «ЕМОції» (23.06.2015)

Аліни Літвиненко (Кіровоград) – «НаДІЯ» (24.06.2015)

Гії Міміношвілі (Київ) – «ВЕЖА» (25.06.2015)

Лесі Падун (Полонне) – «Квітка» (26.06.2015)

 
 МАЙСТЕР-КЛАСИ ХУДОЖНІКІВ-КЕРАМІСТІВ:
 
Сергія Радька (Межиріч, Черкащина)
Гії Міміношвілі (Київ)
 Ганни-Оксани Липи (Львів)
Юрія Мусатова (Конотоп)
Світлани Пасічної (Полтава)
 
  • майстер-класах гончарів і малювальниць, ковалів; творчих конкурсах гончарів і ковалів;
  • гончарських вікторинах;
  • виставках-продажах літератури з проблематики українського й світового гончарства;
  • переглядах керамологічних фільмів;
  • виступах фольклорних колективів і естрадних етногуртів України;
  • етнодискотеці;
  • екскурсіях до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Музею мистецької родини Кричевських, Стіни Гончарної Слави України, Мистецької галереї; мандрівках гончарною столицею на кінному возі{jcomments on}
 
ДО УЧАСТІ В ЗАХОДАХ ЗАПРОШУЮТЬСЯ:
 
громадяни України й інших держав, у т.ч. майстри-гончарі, художники-керамісти, ковалі,
приватні підприємці в галузях художньої кераміки й ковальства, керамологи, мистецтвознавці, етнологи, краєзнавці, музеологи,
культурологи, колекціонери, творчі спілки, підприємства художніх промислів, фольклорні колективи, естрадні гурти й виконавці,
студенти вищих навчальних закладів, учні старших класів середніх шкіл, урядовці, відповідальні працівники Адміністрації Президента України,
зацікавлених міністерств і відомств, народні депутати, дипломати

. Опубліковано в Здвиг 2015

  

. Опубліковано в Здвиг 2015

  

. Опубліковано в Здвиг 2015

  

. Опубліковано в Здвиг 2015

Замовити екскурсію